jack331 jack331
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Veronica’s favorite breakfast cereal costs $0.31 per ounce. How much would she spend on 16 ounces of cereal?

Respuesta :

mindyrice777
mindyrice777 mindyrice777
  • 25-02-2021

Answer:

$4.96

Step-by-step explanation:

16 x 0.31 = 4.96

Answer Link

Otras preguntas

c2*sin(wt)+c1*cos(wt)= A*Sin(wt+phi), where c2=Acos(Phi) and c1=Asin(Phi). They ask me to find the amplitude of the function 2 sin(4pi*t)+5 cos(4pi*t), in terms
Which is the graph of linear inequality 6x + 2y > –10?
what would u write in your diary when find out u have to leave your friends and possessions behind. Write out your imagined experience as a diary entry
Give an example of something you will try to do to save a natural resource.
Which line will have no solution with the parabola y – x + 2 = x2?
Solve the equation A = bh for b.
Need help as soon as possible
5+10/x=x+8 Solve the equation with steps
Which recursive formula can be used to represent the sequence 2, 4, 6, 8, 10, ... ? PLEASE HELP
1. ¿Con quién se encuentra Marissa cuando llega a la cocina? Con don Roberto. Los demás no están. Con toda la familia Díaz y Juan Carlos. 2. ¿Cuántos heridos ha