renoranks954
renoranks954 renoranks954
  • 24-02-2021
  • History
contestada

John and his 3 friends decide to order food. The cost of one box of food is $x. If each boy purchases one box of food, what is the total cost? *​

Respuesta :

maxattack04 maxattack04
  • 24-02-2021
the total cost of the food is 4x
Answer Link

Otras preguntas

quien quiere ser mi novio necesito uno yo hablo espanol and english
Describe 3 of the masterpieces of ancient architecture and how each represents the culture that built it.
If a rectangle has a length of 6cm and a width of 4cm what is it's area​
The side lengths of a rectangle have a ratio of 7 to 5. If the perimeter is 300 meters, find the length and width of the rectangle.
Just the bottom part that’s all :)
Write a short story using these 5 words: engross, apathy, impending, deft, conscious please, and thank you
what did mr rochester do after he brought bertha to theo field and hired mrs poole to watch her?
englishPlease help ​
6. Which nonrenewable resources are found in great supply in Andean South America? In which countries of the region are they found?
What causes body water to increase during pregnancy?​