shellywang508
shellywang508 shellywang508
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

Shellie spent $10.56 on oranges that cost $0.88 per orange. How many oranges did she purchase?

Respuesta :

oliviasells2018
oliviasells2018 oliviasells2018
  • 24-02-2021

Answer:12

Step-by-step explanation:

10.56/.88 is 12

Answer Link
ayaanff999
ayaanff999 ayaanff999
  • 24-02-2021

Answer:

12 is the answer

Step-by-step explanation:

Pls mark as branlist

Answer Link

Otras preguntas

-2x-10x+12=18 What’s is the answer
Lymphatic tissues are aggregations of ____________ in the connective tissues of mucous membranes and various organs.
A ladder 20 feet long leans against a wall and forms an angle of 30° with the ground. How far from the wall is the ladder?
​Landers, Inc. has 7 units in inventory on December 31. The units were purchased in November for​ $180 each. The price lists from suppliers indicate the current
At a school dance Juan paid $2.05 for 1 drink an 2 cookies. Keshia paid $1.85 for 1 cookie and 2 drinks. What is the cost of 1 cookie and 1 drink.
1-1= 9 + (-2) = (-1) - (-5) = 2+(-7) = (-7) + 1 = 17+9 = (-5) - (-9) = (-10) - (-7) =
Difference between exponential growth and decay
What is currently the largest crop in the USA?
A project will produce cash inflows of $5,400 a year for 3 years with a final cash inflow of $2,400 in Year 4. The project's initial cost is $13,400. What is th
A capacitor is first connected to a 6 volt battery and then to a 12 volt battery. How would its capacitance change when connected to the higher voltage? a) It w