ariannaludwig09 ariannaludwig09
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada


I went to the store and bought 4 packs of nerds for $0.98 each and a pack of Little Debbie cakes for $2.15. How
much money did I spend?

Respuesta :

quinnsison3 quinnsison3
  • 24-02-2021

Answer:

6.07

Step-by-step explanation:

Answer Link
marinkupfer marinkupfer
  • 24-02-2021
$6.07 because .98x4 = 3.92 and 3.92 + 2.15= 6.07
Answer Link

Otras preguntas

Math Please answer the question please and thank you.
HELP ASAP PLEASE!!!!!!
Which statement describes nuclear fission? o the joining of two nuclei o the use of neutrons to make energy O the splitting of a nucleus o the production of ele
Question 7 Points 2 The bicycle lamp glows when the bicycle's generator touches the wheel. This is because
What sentence can be omitted without affecting flow of though
What was not a weakness of the Articles of Confederation? It allowed each state to create its own foreign policy. It could not require states to contribute mone
After World War II, Berlin was controlled by O the Axis nations. the Soviet Union. the Allied nations. the United States.
my sister plays _ flute
What is the equation of the line that passes through the point (-2,-8) and has a slope of 11?
La profesora ____________ en el salón de clase.