oliviaholliday05
oliviaholliday05 oliviaholliday05
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

For number 6 I’m not sure how to do it

For number 6 Im not sure how to do it class=

Respuesta :

charlotte1208 charlotte1208
  • 24-02-2021
to work out how much a 20lb turkey would cost you have to divide the cost of a 12lb turkey by 12 (15.25/12= 1.27083) as well as dividing the 12lbs by 12 (12/12= 1) then times both numbers by 20 (1.27083 X 20 = 25.42 (rounded)) (1 X 20 = 20) and you have 20lbs turkey=$25.42
Answer Link
jnbkivett3 jnbkivett3
  • 24-02-2021
25.42 would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

i need help finding the shaded area!!! ILL GIVE BRAINLIEST IF THE ANSWER SEEMS ACCURATE
Match each term with the best definition given blow. Note: Not all definitions will be used. a. A detailed record of costs incurred to complete a specific job.
On Halloween 87.5% of the homes in a certain neighborhood handed out candy. If there are 104 homes in the neighborhood how many handed out candy
Why did Holmes puthis ear to the ground​
Find the specific heat of a substance that requires 8000 J of energy to heat up 400g by 20 C?
The Gestalt principle of simplicity represents the tendency for individuals to arrange elements in a way that creates closure or completeness. Please select the
De 40 estudiantes de undécimo grado, 14 toman clase de piano y 29 clases se violín.a. Si cinco estudiantes toman ambas clases,¿ cuántos estudiantes no asisten a
Helpppppp cupcypcpuffpfuf
pls help me with this multiple choice !
Discontinuous fragments of RNA called _______ are formed during replication of the lagging strand of DNA.