kiannamorris kiannamorris
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

At Morton Williams this week, avocados cost 4 for $5. what is the price for one avocado? If the regular price of one avocado is $1.50, how many percent are you saving this week ( paying less than usually)?​

Respuesta :

mya3517 mya3517
  • 24-02-2021
sosiisiwiwiwkwkocollll stopeenekeos
Answer Link

Otras preguntas

Identify the products in this reaction: 6H2O + 6CO2 ------> C6H12O6 + 6O2.
Which theory explains why our universe is structured and uniform and suggests that the universe is flat in shape?
Newfoundland is a large breed of dog. It weighs about 10x10 pounds. Write 10x10 using an exponent. Then find the value of the power. How many pounds does the Ne
at the zoo, there were 3 times as many monkeys as lions. Tom counted a total of 24 monkeys and lions. How many monkeys were there?
Is the inequality 2(6x-4)-5x < 7x + 13 sometimes, always, or never true?
What is the place value of 7,852.209
rename 4,180 as hundreds and tens
What is pump priming
What is the relationship between Mansa Musa and Mecca?
if you have 3/4 cup of flour how many eigths do you have