26tamiahoward 26tamiahoward
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 6 containers of veggie straws cost $36.12, what is the constant of proportionality?

Respuesta :

sja505 sja505
  • 23-02-2021

Answer:

6.02

Step-by-step explanation:

Divide price by quantity

Answer Link

Otras preguntas

cuanta ganaderia tiene gran bretaña​
Use the quote to answer the question. "We mean to uphold the dignity of labor" – Knights of Labor Did labor unions succeed in this goal in the late 1800s? Why o
Is my student correct?​
What is (-89)-(-60) equal
The general mass balance equation is: In - Out + Generation - Consumption = Accumulation If the balanced quantity is a non-reactive species (neither a product o
Which military action directly followed the Battle of Put-in-Bay? A.) The British sent troops to attack Washington, DC, and Fort McHenry. B.) William Henry Harr
Based on the graph, what is the initial value of the linear relationship? (A) −2 (B) 0 (C) 2/3 (D) 3
Of the elements Be, C, Cl, Cs, and Sb, which (a) has the lowest electronegativity, (b) has the greatest nonmetallic character, (c) is most likely to participate
A bike that is coasting down a steep hill increases its speed from 8.0 m/s to 14 m/s. The length of the hill is 55 meters. How much time passes during the desce
Between what two consecutive integers is √151 1) 11 and 12 2) 9 and 10 3) 12 and 13 4) 14 and 15