parkselias898 parkselias898
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

Milk costs $3.48 a gallon. Mrs. smith bought 6 gallons of milk. How much will the milk cost

Respuesta :

vincentchen2022 vincentchen2022
  • 23-02-2021

Answer:

20.88

Step-by-step explanation:

do 3.48 x 6

Answer Link
tizer2007 tizer2007
  • 23-02-2021

Answer:

20.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Any binary string can be broken into contiguous chunks of the samecharacter, called runs. For example, 001110100000 has:
Will give brainliest to the first person
7.3 divided by 0.9 rounded to the nearest hundredth
Arrange the steps for writing an essay in the correct order, from first to last.
PLLZZ HELP ME OUT WITH THIS!!!!ITS DUE TODAY!!!! 1. A driver’s elevation is -30 feet relative to sea level. She dives down 12 feet. What is the elevation after
What are users unable to do in the user interface of PowerPoint 2016? Add additional tabs on the ribbon. Customize the default tabs on the ribbon. Fully customi
12) Na + H2O t NaOH + H2 Balanced
How many states are in the U.S. of America?
0.00330000 in scientific notation
Sam will take four science tests this quarter. Her scores on three of the tests are shown below. Test 1 83% Test 2 91% Test 3 88% Test 4 ? What does Sam need to