hellokittyob
hellokittyob hellokittyob
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

ASAP ASAP ASAP ASAP MATH MATH MATH homework

ASAP ASAP ASAP ASAP MATH MATH MATH homework class=

Respuesta :

sszet7250
sszet7250 sszet7250
  • 22-02-2021

Answer:

$20

Step-by-step explanation:

Simple, if he sold 16 pretzels, and each one costs $1.25, then multiply the cost by how many:

16X1.25=20

So he got $20

I hope this helps!

Answer Link
AASESH
AASESH AASESH
  • 21-08-2021

Answer:

20

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

need help with this question ​
Explain why a bolt of lightning is like the spark you might see when you touch a metal object and get a shock.
Using cross multiplication, which of the following is the solution to 7/3x = 2/(x+5)? 35 -35 -1/35 1/35
Violet owns a food truck that sells tacos and burritos. She only has enough supplies to make 120 tacos or burritos. She sells each taco for $3.25 and each burri
What is the answer please I need emergency help I will mark you as brainlist ✨
The graph of a linear function is shown on the grid. What is the rate of change of y with respect to x for this function?
How many grams of hydrogen gas would be required to produce 100.0 g H2O
(-1) 1001 integers .solve this
100÷2 [500÷5 {6+(21+7-24)}] can anyone ???? ;(​
How the “Proclamation of 1763“ impacted the English colonist of North America.