ameiaoliver14 ameiaoliver14
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

hurry please ... LOOOOOLLL

hurry please LOOOOOLLL class=

Respuesta :

akposevictor
akposevictor akposevictor
  • 27-02-2021

Answer:

12 pounds of grapes cost $18.00

Step-by-step explanation:

The point, (12, 18) as plotted on the graph indicates that 12 pounds of grapes costs $18.

From the graph, we see that when x (pounds) = 12, y (cost) = 18.00.

Answer Link

Otras preguntas

help me, please asap just tell me which one it is
64 POINT QUESTION √(5-2x) - √(2-x) = 1
What was a common political factor for U.S.-aligned states in Europe during the Cold War? (1 point) They held free elections. They lived behind the Iron Curtain
clark made a model of his house. his house is 30 1/2 feet long. the dimensions of the model were 1/25 the dimensions of clarks actual home. what is the length,
James tosses a coin 40 times and gets 26 heads and 14 tails. What is the relative frequency of tails? Plz show your work and explain:) A. 14% B. 35% C 50% D. 6
Brainers, please help me with this problem.
HELP!!! I need someone to answer this question quick
Shanda is afraid of failing one of her final exams. this is primarily because she thinks that no matter how much studying she does, it will not help; her profes
give three examples of a plant organ​
Find the equation of the line that passes through (-1,2) and is perpendicular to 2y = x − 3 . Leave your answer in the form y = mx + c