arturobiles300 arturobiles300
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alicia bought a package of eight peaches for $3.20. Find the cost of each peach.

Respuesta :

miacohoa8
miacohoa8 miacohoa8
  • 22-02-2021

Answer:

.40 cents each.

Step-by-step explanation:

$3.20/8=.40

Answer Link

Otras preguntas

Why the Battle of Gettysburg was considered the beginning of the end for the Confederacy
Evaluate x/y for x equals 3/10 and y equals 4/5
What is the incorrect pronoun shift in this sentence. If you are willing to work hard, a salesperson can make a lot of money here
Write 65 and 100 in expanses form
Please Help...........................
Who was the 38th president in the United States?
Which of these gives the best indication that a health product is based on pseudoscience? A. There is no link to information about clinical trials on the com
A solution of a sugar with the chemical formula (c12h22o11) is prepared by dissolving 8.45 g in 250.0 ml of water at 25 c. the density of this solution is 1.21
What simplified ratio correctly compares 36 inches to 4 feet? Drag and drop the appropriate numbers into the boxes. Blank : Blank Here are the numbers that a
which of the non european countries had the greatest impact on the war effort