lillimeans13 lillimeans13
  • 27-01-2021
  • Mathematics
contestada

Janelle bought milk and bread. Including
tax, the milk cost $2.68 and the bread
cost $3.42. How much did Janelle spend?

Respuesta :

Kylleo
Kylleo Kylleo
  • 27-01-2021

Answer:

$6.10

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how to find frequency and time period of heart contractions if the pulse of 240-300 per minute
How many cars does the Dilawri Group sell per year? Please cite your sources
Stephen plans to purchase a car 7 years from now. The car will cost $36,076 at that time. Assume that Stephen can earn 7.45 percent (compounded monthly) on his
___________ is a way of saving a file so it can be used by a different program. A. Selecting B. Exporting C. Citing D. Formatting Please select the best answer
which incident taught us the importance of managing design changes
In episode 8 of The unexplainable disappearance of Mars Patel, Caddie and Toothpick plan to make JP fly. What do you think they have planned to make him fly?
A vegetable garden is in the shape of a trapezoid. A trapezoid with base lengths of 4 meters and 7 meters, and height 3 meters. What is the area of the garden?
Cleo has found a short video on the internet that really captures the mood and energy she wants her staff to strive for during the upcoming back-to-school rush.
Please answer the problem in the picture below.
Epesi, Inc. has two independent divisions: the Water Division manufactures bottled purified water and the Pop Division manufactures bottled soda drinks. It has