lalagirl55 lalagirl55
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples cost $0.98 per pound. How much would it cost
to purchase 5.5 pounds of apples?

Respuesta :

LostintheClouds
LostintheClouds LostintheClouds
  • 26-01-2021

Answer: $5.39

Step-by-step explanation:

0.98 x 5.5 = 5.39

Hope this helped ! :)

Answer Link

Otras preguntas

Please help I need this before 10:00
Use the chart to answer the question. Languages Spoken in Some Nations Nation Brazil Cambodia Ecuador North Korea Languages Spoken • Portuguese: most widely spo
he quote below comes from a 1950 speech given by Senator Margaret Chase Smith: Those of us who shout the loudest about Americanism in making character assassina
Alguien me ayuda con esto??
why doesn’t he love me?
Piroarsenito cuprico​
Given the vector u equal to 2 (cos 325°, sin 325°) and vector v equal to 6 (cos 155°, sin 155°), find the sum u + v and write your answer in magnitude and direc
Suppose πt = πt−1 − 2(ut − 0.04) is the Phillips Curve equation in the economy. Answer the following questions. a. What is the natural rate of unemployment? b.
For which two reasons is it important to focus your introductory speech topic?
Warm-Up What is the approximate area of the shaded region? Select the correct answer. O 15.45 cm² O69.53 cm² 128.54 cm² 18 cm 182.47 cm² 4