klowe4811
klowe4811 klowe4811
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

if pear cost 1.95 per pound how much would to pounds cost plz answer back thank you and god bless you.

Respuesta :

rex12342 rex12342
  • 26-01-2021

Answer:

$3.90

Step-by-step explanation:

please give me brainliest

Answer Link

Otras preguntas

In which system do privately owned companies compete for profit in an open market? A. Socialism B. Capitalism C. Communism D. Federalism
Occurs when air traveling over land moves over water, cools down, and travels back over the land
what is 1,592 rounded to the nearest thousand
Like so many presidents before him, Woodrow Wilson did little if anything about which of these issues? a. controlling monopolies b. lowering tariffs c. racism a
the table below shows the distribution of students in Mrs. boxer 6th grade class what is the ratio of the number of girls to the total number of students ? * i
plz help with dis science
by 1492, all jews had been forced to leave what country in the iberian peninsula
During new imperialism, the number of settlers______ compared to old imperialism. increased a little. decreased greatly. increased greatly. remained the same.
How do the seven deadly sins relate to different characters in "The Crucible"?
How was the Roman idea of Citizenship facilitate political stability through Roman territories by doing what to it's conquered people?