ChristonaireKanyWest
ChristonaireKanyWest ChristonaireKanyWest
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

It cost me $12 for 6 pounds of oranges.
How much is the cost per pound of oranges?

Respuesta :

Kiddo2007
Kiddo2007 Kiddo2007
  • 26-01-2021

Answer:

$2 per pound.

Step-by-step explanation:

Answer Link
7bsrsanqc5
7bsrsanqc5 7bsrsanqc5
  • 26-01-2021
2 dollars for each pound of oranges
Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x?
Under which heading should a reader most logically look for more information about the firm of Dewson & Sons? A. Issue B. Location C. Dates and Times D. Pub
The primary coil of a transformer has 2650 volts and a current of 66 A. What current is in the secondary coil if it has 4700 volts?* 12 = A *Round your answer t
What is CD? to number 11
can someone pls help
does the law of conservation apply to burning fossil fuels
Go head guys it’s to get the points.
Which of the following is NOT an example of Qualitative Research? Experiment Longitudinal Survey Case Study Correlational Research
If p=(3,1) and Q=(-3,-7) find the distance PQ
A square has an area of 42ft to the 2nd power. What is the approximate perimeter of the sandbox to the nearest hundredth.