amandaskyehall
amandaskyehall amandaskyehall
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kellia and her friends paid $74 for 8 pizzas. What was the cost of one pizza?

Respuesta :

dlampp123
dlampp123 dlampp123
  • 26-01-2021

Answer:

$9.25

Step-by-step explanation:

74 ÷ 8 = 9.25

hope this helps...

Answer Link
mariexox
mariexox mariexox
  • 27-01-2021
74 \ 8 = $9.25
answer 9.25
Answer Link

Otras preguntas

Match the vitamin with its corresponding deficiency disease. Answers may be used once or not at all.1. Vitamin B122. Thiamin3. Niacin4. Vitamin E5. Vitamin A6.
Calculate the intensity of earthquake of magnitude 6.5 assuming the base intensity as I0.
Which of the statements below BEST describes the relationship between risk and return when considering an investment?a. Investors expect to earn a lower return
What does the gt3 designation in the porsche 911 gt3 represent?
Find the 9-letter keyword for "the addition of vitamins and minerals to foods to boost nutritional content"?
Do you think it is disrespectful to look a woman?​
Which of the following situations would warrant seeking immediate help from a mental health professional?
Example 3: All of the data suggested things were getting worse; meanwhile, the governor continued to say things were getting better. What does the word "meanwhi
I don't even understand what on earth I'm supposed to do with this puzzle wise, much less the math side of this.
Which set of values tells us if the reaction is at the equals A B C