honey2765 honey2765
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

16 donuts cost $15.75 what is the price per doughnut

Respuesta :

masterethan0921 masterethan0921
  • 25-01-2021

Answer:

About  1.01$ - 1.02$

Step-by-step explanation:

Answer Link
laylabear14
laylabear14 laylabear14
  • 25-01-2021

Answer:

$1.02

Step-by-step explanation:

16 divided by 15.75 is $1.02 (rounded)

Answer Link

Otras preguntas

guys please help me tmw i have presentation, can anyone please tell me what should i write from this paragraph as a slide i want small points please!!!!! help
AREA OF A CIRCLE PLS HELP​
find the center and radius of the circle with equation (x + 9)^2 + (y + 5)^2 = 64
Please help with this question so I'm going to fail math
Gradual variation, as in human skin color, is an example of what?
Before you read your independent novel, you should have done what? read about the author written an outline of the novel memorized the number of pages in the bo
El corredor belga Stefaan Engels tenía el record de correr 365 maratones seguidos. Pero ese record se lo ha arrebatado Ricardo Abad, que con 41 años ha entrado
If a patient has a 75-25 percent co-insurance and a health care bill is $200, the insurance will pay $
A baseball is thrown at a 22.5° angle and an initial velocity of 65 m/s. What will be its horizontal and vertical velocity?*
If Jamie had 12 pencils and she lost 9 what's the fraction left