graciesatchell2008
graciesatchell2008 graciesatchell2008
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

A customer paid for different items at a farmer's
market. Find the cost for 1 pound for the
following item
$5 for 4 pounds of apples

Respuesta :

Neishakg Neishakg
  • 25-01-2021
$1.25 for 1 pound of apples.
You simply do $5/4 and get 1.25
Answer Link

Otras preguntas

Surfside Rinse umbrella for $4.00 and hour plus a deposit of $8.00.
Some studies show that ________ motivation may not be entirely vulnerable to the effects of extrinsic reinforcements; in fact, reinforcements such as verbal pra
Which table shows a positive correlation?
Read this line from the story: She knew almost as she was turning to look what she would see. The culprit, the source of all her clean-up efforts. What does t
A lighthouse is located on a small island 5 km away from the nearest point P on a straight shoreline and its light makes seven revolutions per minute. How fast
llini Inc. incurred a material loss that was unusual in character. This loss should be reported as: a. a line item between income from continuing operations and
What is the product? 1/2-21 -2 1 0] 35 4 1
According to MLA format, which of these Works Cited sources correctly cites a scholarly journal? A. Antonio Accetturo and Guido de Blasio, (2012) Policies fo
Given the following reaction: Mg(OH)2 + 2HCI -> MgCl2 + 2H2O How many moles of MgCl, will be produced from 32.0 g of Mg(OH)2, assuming HCl is available in e
What was not a major cash crop in the South?