alenarm2008
alenarm2008 alenarm2008
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

It cost $13.50 to but 3 used video games how much will it cost to buy 1

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-01-2021

Answer:

4.50

Step-by-step explanation:

thats really easy bro just divide $13.50 by 3 and you get your answer

Answer Link
Ricardia
Ricardia Ricardia
  • 25-01-2021

Answer:

1 =$4.50

Step-by-step explanation:

since all 3 cost $13.50 you divide 13.50 by 3 to find your total

Answer Link

Otras preguntas

a student and teacher working together to answer an experimental question is an example of
Natural resource consumption per person tends to be lower in developing nations as compared to developed nations. Yet environmental degradation in some developi
Scientists believe that the Earth's early atmosphere lacked __________ gas because photosynthetic organisms did not yet exist.
my uncle loves jazz but he won't be able to attend the festival where should a comma be placed?
Which of the following is true of South Africa’s and Nigeria’s economy? Select all that apply: A.They are both pure command economies. B.They are both pure mark
Sometimes, always, or never true, a Pyramid has parallel faces
What photo-editing function would you choose for a photo whose colors are faded? Exposure Contrast Saturation Filter
Honors world history
The null hypothesis refers to the ___________, whereas the research hypothesis refers to the__________.
Math..... What is 100+1? Jk... talk. :)