lalawilson055 lalawilson055
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

You have $4.10 and would like to buy some almonds .if a pond costs $8, how many ounces can you buy ?

Respuesta :

XxDekuxKacchanxX
XxDekuxKacchanxX XxDekuxKacchanxX
  • 25-01-2021

Answer:

well- you cant buy any pounds-

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please fill in the blank with either "por" or "para"
Did Great Britain’s colonization of India have more of a negative or positive impact on India?
How did The union had an agricultural advantage over the confederacy during the civil war because farms in the north?
In ΔCDE, the measure of ∠E=90°, DC = 5, CE = 4, and ED = 3. What ratio represents the sine of ∠C?
2 Points How did Andrew Jackson feel about Native American tribes? A. He did not want them within the United States. O B. He wanted to repeal the Indian Removal
Which of the following best describes the unit price of an 8-ounce bag of walnuts? A. It is the number of ounces that can be bought for $1. B. It is the price
The first pro league was called the National Basket Ball Association. True False
Michael needs to read 3 novels each month. Let N be the number of novels Michael needs to read in M months. Write an equation relating N to M. Then graph your
Looking at Morningstar’s Financial Health ratios, what has happened to HP’s liquidity position over the past 10 years? Liquidity/Financial Health 2010-10 2011-1
8. Simon's Toy Co. makes plastic blocks that are in the shape of cubes 3 inches on each edge. How many blocks can be put in a cube-shaped mailing box that measu