uhmichele08 uhmichele08
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 15.5 gallons are $24.16, how much is it for one gallon

Respuesta :

lacampanella
lacampanella lacampanella
  • 24-01-2021

Answer:

$1.55870968

Step-by-step explanation:

24.16dollars/15.5gallons = 1.55870968dollars/gallon

Answer Link

Otras preguntas

What is the x-coordinate of the point in the standard (x,y) coordinate plane at which the 2 lines y = 2x + 6 and y = 3x + 4 intersect? Can you please explain wi
How did America end up going to War with Iraq?
Geometry  The diagonals of a  kite are in the ratio of 3:2. The area of the kite is 27 cm^2 .  Find the length of both diagonals. (Hint: Let the lengths of the
Electrolysis of a dilute solution of aqueous sodium chloride results in the cathode product a. Sodium b. Hydrogen c. Chlorine d. Oxygen e. peroxide
Why are Europe's clean energy sources important to the region?
Why are Europe's clean energy sources important to the region?
where does england get its natural resources
where does england get its natural resources
Electrolysis of a dilute solution of aqueous sodium chloride results in the cathode product a. Sodium b. Hydrogen c. Chlorine d. Oxygen e. peroxide
What does karyote mean?