mymy4430
mymy4430 mymy4430
  • 23-01-2021
  • Mathematics
contestada

Sheets of Stickers
Cho is considering buying stickers by the sheet.
Four sheets cost $14.
How much would 11 1/2 sheets cost?
Guys plz help this is do tomorrow.

Sheets of Stickers Cho is considering buying stickers by the sheet Four sheets cost 14 How much would 11 12 sheets cost Guys plz help this is do tomorrow class=

Respuesta :

lbmaggi13
lbmaggi13 lbmaggi13
  • 23-01-2021
4 sheets cost $14
2 sheets cost $7
1 sheet costs $3.5
1/2 sheet costs $1.75

answer:

11 1/2 sheets cost $40.25
Answer Link

Otras preguntas

I need this ASAP!!please help
ASAP test Monday what cellular organelle contains catalase and is present in all plant and animal organs??​
Which was the only state Kennedy won in the West? * 5 points California Nevada Ohio Florida
i need to solve for x
I really don’t know how to do this
what is science in short​
What is the value of the expression "six less than the quotient of a number and two, increased by 10" when n = 3?
If you expend the same number of calories you take in, you will: A. Gain weight B. Lose weight C. Maintain your weight D. Have more energy
help with both please. show work
35 points I know that the equation is 6x+3y=36 idk why I put 6x+3x I need help to solve the equation