zavier122009
zavier122009 zavier122009
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

Use the graph to find the unit rate.
$24 per person
$42 per person
$32 per person
$84 per person

Respuesta :

nlechoppafan099 nlechoppafan099
  • 02-02-2021

Answer:

B:42

Step-by-step explanation:

Answer Link
martrelok
martrelok martrelok
  • 16-03-2021

Answer:

B - 42

Step-by-step explanation:

on edge :)

Answer Link

Otras preguntas

Find the slope (2/10,-3/2)(3/5,1/2)
Which statement best describes the US welfare system in 1930?.
What sequence correctly describes the route that an egg takes through the female reproductive system? Cervix, fallopian tube, uterus Ovary, fallopian tube, cerv
Why does Karana decide to build a hut on the headland? ISLAND OF THE BLUE DOLPHINES BOOK A. She thinks it has the best view on the island. B. She knows it never
What happens when you mix soil with water?
What are the four types of evidence in a criminal investigation?
two cars travel in opposite directions, starting from the same place at the same time. One travels at an average rate of 48 miles per hour and the other average
which of the following example of an ecological study involves the ecosystem level of organization..
Enter the molecular formula for butane, C4H10. express in a chemical formula
Is women and men raised for toughness a characteristic of Athens, Sparta, or both? A. Athens B. Sparta C. Athens and Sparta.