WeLikeTikTok
WeLikeTikTok WeLikeTikTok
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of four CFL bulbs cost $5.12 what is the cost for CFL bulb HELPPP MEHHH BTW ADD ME ON FORTNITE poineytail360

Respuesta :

tytya2526 tytya2526
  • 22-01-2021

$1.28

If you divide $5.12 by 4 you get 1.28

so it's 1.28 per

Answer Link

Otras preguntas

A group of researchers wants to know whether men are more likely than women to contract a novel coronavirus. They surveyed two random samples of 390 men and 360
need help with this one ​
If The density of this stainless steel is7.85 g/cm3,specific heatis 0.5 J/g.K, melting pointis 1673K, heat of fusion s0.260J/kg. How much energy is required to
The ratio of cherry candies to grape candies in a bag is 3:5. After your friend eats half of the grape flavored candies and only one cherry flavored candy, the
Computer animators use illustration and computer software to bring ideas to life in movies, games, and more. Explain key steps and skills in the animation proce
Which type of soil would be most suitable for rice? ​
How did Confucian and Greek ideas about proper human behavior and the importance of political goals compare with the emerging ideas of Hinduism?
Merry Christmas please help
If the magnitude of a vector is√8 .If it's x-component is 2 ,then it's y- component is
Please help me I'd really appreciate it!!