204715
204715 204715
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

4 packages of blueberries cost $9. How many packages of blueberries can you buy for $63?

Respuesta :

walkeke
walkeke walkeke
  • 22-01-2021

Answer:

28

Step-by-step explanation:

Answer Link
FamoussHailey
FamoussHailey FamoussHailey
  • 22-01-2021

Answer:

9 divided by 3= 6. You can buy 6 packages of blueberries for $9 dollars.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Todos mis _______________ (relatives) estaban en el aeropuerto cuando llegué de Chile.
Click on the implied main idea.
use the number line to model the solution to this problem -5 +(-2) and -3+5=​
Which term best describes a solution with a pH of 5
Find the 5 number summary for the data shown x 3.1 10.2 12 12.1 12.2 15.3 27.9 30 Use the Locator/Percentile Method
What are the negatives of living in elizabethan England? ​
Two mirrors are set up at an angle of 90.0°. If light is incident on the first mirror at an angle of 34.6° from the normal, at what angle is it incident on the
55% of students voted for maya as class president.If 78 students voted for maya, how many students are there in the class?
The enterohastric reflex serves to _________ a. relax the stomach in preparation for swallowed food b. stimulate acid and enzyme secretion when food enters the
Which of the following correctly compares Ornithischian and Saurischian dinosaurs? a. The Ornithischian clade contains the sauropod dinosaurs, while the sauris