lexrne lexrne
  • 26-10-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit price for each trail mix. cost is $6.00 and weight 3/4Lb

Respuesta :

coms886616
coms886616 coms886616
  • 26-10-2016
6/ 3/4
6(4/3)
= 8

The answer is 8. 
Answer Link

Otras preguntas

Jaime believes that people have both a moral side and a selfish side that work against each other. According to Freud’s psychoanalytic theory, what are these “s
Terrence is folding paper cranes at a constant rate. The table below shows the amount of time he needs to fold cranes. Number of cranes Total time (minutes) 555
El exceso de un número sobre 20 es igual a las tres cuartas partes del mismo número. ¿Cuál es el número?
What does recession mean
Suppose you calibrate a thermistor by inserting it first in ice water, then in boiling water. In ice water, the thermistor reads -45 mV and in boiling water it
Robinson Company purchased Franklin Company at a price of $3,830,000. The fair market value of the net assets purchased equals $2,790,000. 1. What is the amount
Please help me! The angle of elevation of the top of a tower to a point on the ground is 61°. At a point 600 feet farther from the base, in line with the base a
if f(x) = x + 7 and g(x) = 1/x -13, what is the domain of (f O g)(x)
Answer the given two questions relating to demand and the law of demand. A shift in the demand curve can be caused by: (a) a change in the price of a good. (b)
A gaseous compound is 78.14 percent boron and 21.86 percent hydrogen. At 27°C, 74.3 mL of the gas exerted a pressure of 1.12 atm. If the mass of the gas was 0.0