Gracieboone91
Gracieboone91 Gracieboone91
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

if I bought 320 sticks of glue for 2,308$ how much would each glue stick cost?

Respuesta :

HBR2001 HBR2001
  • 25-10-2016

2308/320= 7.2125
So roughly $7.21

Answer Link
Hayaisuki
Hayaisuki Hayaisuki
  • 25-10-2016
$7.21
2,308/320=7.2125
If you round it's $7.21

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate the following expression. You should do this problem without a calculator. e^ln 6
Photo included find the value. Of x and y
What is x2 + 6x = x2 – 6x as a system? A. y = x2 + 6x y = x2 – 6x is the answer just trying to help out.The second part is D only.
Suppose over the last year that the price of iron ore increased from $1,200 a ton to $1,275 a ton. over the same time a measure of the overall price level incre
Buried deep under a pile of rocks______ a cunning predator. Which Form of the verb agrees with the subject of this sentence? A. Lurk B. Lurks
Banks and other lending institutions​ ________. a. are often next sources of financing for businesses after personal and family contributions b. are in competit
Write an argument for or against the idea of using controlled fires to protect wild areas. At least 100 words PLEASE ASAP! 35 POINTS!!!
What is the interior angle and exterior angle of a 16-gon? Show your work.
A service provider trained to assist customers with questions, problems or suggestions is referred to as the help desk.
According to the principle of _______, a change in one species in a community results in a change in another. A. coevolution B. parallel evolution C. ecological