cam8358 cam8358
  • 24-12-2020
  • Mathematics
contestada

3 people wanted to go in together to buy one ounce of gold in 1980 for $615.00. How much would it cost each person? ​

Respuesta :

zyzynoiz
zyzynoiz zyzynoiz
  • 24-12-2020

Answer:

$205.00

Step-by-step explanation:

$615÷3 =205

205 × 3= 205

like and give brainly please

Answer Link

Otras preguntas

Write an equation in slope intercept form of a line that passes through the point (2,4) and is perpendicular to the graph of x-6y=2
Why did antidemocratic governments rise to power in postwar Europe and Asia?
Solve by Elimination.x + 2y = 73x - 2y = -3
Which of the following integers is in the solution set of │1 – 3x│ < 5 ? I -1 II 1 III 2
how to separate salt and sugar?
What changes occurred in Japan in the 1920's?
If the tax rate is 6.5%, what is the tax on $80?
how to separate salt and sugar?
Why did money confusion  under the articles of confederation
How and Why were Roman/Greek Gods different to Egyptian Gods?