ivoreecepda0821 ivoreecepda0821
  • 24-12-2020
  • Mathematics
contestada

helpmepleasethankyou:)

helpmepleasethankyou class=

Respuesta :

maddy837
maddy837 maddy837
  • 24-12-2020

Answer:

4 6-packs would cost $14.40

8 6-packs would cost $28.80

1 juice would cost $0.60

Answer Link

Otras preguntas

HELPP Driver education please!!!!
PLEASE HELP ME ON THIS, I WILL APPRECIATE IT SO MUCH!!!! TYSM
Which statement contains direct characterization? A. Tiana's mouth dropped open when her parents gave her two rabbits as pets. B. Andy was a difficult child who
A community is all the populations of living organisms in a designated area. What is an ecosystem? A.community plus artificial components in an area B.communit
How much heat, in joules and in calories, is required to heat a 28.4-g (1-oz) ice cube from −23.0 °C to −1.0 °C?
what is the value of the rational expression 2x+1 : x*2 when x=5?
In a right triangle, the hypotenuse has endpoints XY, shown on the graph. below... If Z represents the third vertex in the triangle and is located in the secon
write a short C function that takes an integer n and returns the sum of all integers smaller than n.?
What is the slope-intercept form of the equation of the line that passes through the points (2,7) and (4, - 1)?
A sample of gas is in a rigid cylinder with a movable piston. The pressure of the gas is kept constant. If the Kelvin temperature of the gas is doubled, the vol