Seudónimo Seudónimo
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alex spent $15 on 34 pounds of cookies. What is the unit rate in cost per pound?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-12-2020

Answer: 2.266666667

Step-by-step explanation: 34/15=2.266666667

Answer Link
rvictoria933 rvictoria933
  • 22-12-2020
Answer:2.26666667
Explanation:
Answer Link

Otras preguntas

The product of the first and last digit is equal to 48 The sum of the last two digits is greater than 7The sum of the first two digits is equal to 9
What are decomposers classified as in an ecosystem?
Differentiate. y=ln (17-x)
What are decomposers classified as in an ecosystem?
What Does "Born Secret" Mean?
What are decomposers classified as in an ecosystem?
A penny, a nickel, a dime, and a quarter are tossed. What is the probability of obtaining at least one head on the tosses?
compare and contrast the process of digestion in cindarians and echinoderms
Simplify. All Variables represent (3√200)*(4√32)
What Is the First New Deal?