Seudónimo Seudónimo
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question asap ​

can u pls help me with this question asap class=

Respuesta :

squarejail166 squarejail166
  • 22-12-2020

Answer:

$13.50

Step-by-step explanation:

5 bags is 22.50 so 22.50/5 = 4.50 for 1 bag. Multiply that by 3 for 3 bags and get $13.50

Answer Link

Otras preguntas

a grocery store sells a bag of 4 lemons for $0.79. Which pricing option would result in the same unit price for each lemon
What role did george childress play in the texas revolution?
Tamiflu is a common medication given for influenza treatment, its action being to protect and block sialic acid molecules on the surfaces of host cells and infl
Dwight and Walt are building model cars. Dwight builds 7 fewer models than 4 times the number Walt builds.Dwight builds at most 9 models.Which inequality could
To avoid a storm a pilot of vintage biplane flies up 2500 feet but stays below 32000 feet. Write an inequality to find the maximum original altitude of the plan
Can someone help real quick??​
Two identical cars need to fit into a small garage. The opening is 23 feet 6 inches wide, and there must be at least 3 feet 6 inches of clearance between the c
Dhani, an accountant for Eureka, Inc., learns of undisclosed company plans to market a new laptop. Dhani buys 1,000 shares of Eureka stock. He reveals the compa
Translate into polish
Two identical cars need to fit into a small garage. The opening is 23 feet 6 inches wide, and there must be at least 3 feet 6 inches of clearance between the c