jessieloor
jessieloor jessieloor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

find the unit rate:
$18/4
How much for 1 book?

find the unit rate 184 How much for 1 book class=

Respuesta :

GrasponRowsteford
GrasponRowsteford GrasponRowsteford
  • 22-12-2020

Answer: 4.50

Step-by-step explanation:

When you divide 18 by 4, it gives you the price for one book

dividing will give 4.5 as the answer

Answer Link

Otras preguntas

Presentation aids can help you maintain a(n) _____ delivery
The average (arithmetic mean) of the measures of angle X, its complementary angle, and its supplementary angle is 80 degrees. What is the measure of the complem
What would you expect to find in an area with ten evenly spaced contour lines
PLZ HELP NEED ASAP 20 POINTS PLZ FIRST PERSON TO ANSWER WITH THE RIGHT ANSWER GET BRANILYEST question 13
Jada has 60% of her goal of $60 saved for her trip. If 10% x 6 = 60%, how much money does Jada have saved
2y-x=3/4(-y+1) solve for y
In an inconvenient truth, a graph of atmospheric carbon dioxide shows a regular decrese in the amount of the gas once a year. what time of year does this happen
Which of the following functions is performed by a protein
Why did franklin d. roosevelt announce his candidacy for a third term in 1940?
Find the value of k, for which one root of quadratic equation kx²-14x+8=0 is 2