Stellsor
Stellsor Stellsor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for trail mix if a 8 ounce bag cost $2.80.

Respuesta :

dyllan73
dyllan73 dyllan73
  • 22-12-2020
1 ounce for every 38 cents hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Find the length of each side of the polygon for the given perimeter. p=54 mi
In the lab, you created a risk mitigation plan that included __________ for major "2" and minor "3" risks, threats, and vulnerabilities.
What are the functions of the Cardiovascular system?
Sanjay consulted three electricians about upgrading the wiring in his home. Each electrician uses a linear formula that incorporates a flat base fee and an hour
Why did labor unions gain power and union memberships soar during the 1930s? A)FDR’s administration and New Deal legislations were pro-labor. B)Unions had more
During the current year, merchandise is sold for $137,500 cash and $425,600 on account. the cost of the merchandise sold is $322,325. what is the amount of the
The interaction between nature and nurture has been shaping the human mind over millennia. one of the ways science has tried to disentangle nature and nurture i
. Use the present perfect progressive form of the verb discuss to complete the sentence. The politicians _____ the social program for the last month. are discus
Can anybody make up a short original poem
Regional settlement patterns are most affected by this physical characteristic.