dudemanlyrating dudemanlyrating
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

Hey, i need help with this?!

Hey i need help with this class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-12-2020

Answer:

$11.43/ft squared

Step-by-step explanation:

160/14 is $11.428 which is rounded to $11.43

HOPE THIS HELPS!

Answer Link
Аноним Аноним
  • 22-12-2020

Answer:

The unit rate is $11.43/ft because if you take 14 divided by 14 to get 1 foot you have to take 160 divided by 14 to get how much it costs for 1 ft. So the answer is $11.43.

Hope it helps

Answer Link

Otras preguntas

what is History ? explain in six sentences ​
How does having late start benefit the teachers? Besides having more time to plan stuff?
Can someone help? This is so hard :(
if i had 10 pound then i times that by 4 then divide by 2 then take 5 away what is it
it is a tube through which the chewed food goes down the stomach correct Answer​
What did the Great Compromise mean for the House and Senate? PLEASE HELPPPPPPPPPPPPPPPPP ASAP
halp me plass halp me
Essay on parents should not choose the career path of their children
Will mark brainliest!100points
de que institución o practica colonial son? : -los reyes de España -Hernán Cortes -Criollos -Indígenas