Seudónimo Seudónimo
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

if you answer i will givie you brainliest

if you answer i will givie you brainliest class=

Respuesta :

haneenslaik
haneenslaik haneenslaik
  • 22-12-2020
Answer:
Per slice it cost $0.46
So for 16 slices it will cost 7.36
Answer Link

Otras preguntas

A historian claims that the boxer rebellion should be blamed entirely on the chinese people, as the boxer movement was started by Chinese. Which of the followin
Characteristics of phospholipids include all of the following except A. are major components of cell membranes, blood fluids, and body fluids B. the body can
How can the equation x + 2 = 5 be solved using algebra tiles? A. Add two 1–tiles to each side. B. Remove two 1–tiles from the left side. C. Remove two 1–tiles f
Chemistry Help ASAP A gas whose molecule is monatomic is 1) oxygen; 2) helium; 3) nitrogen; 4) chlorine; 5) hydrogen.
-5[4-(-3)(2)] how to solve this
what is the sum of the measures of the interior angles of a convex 19-gon?
When a species is made up of different smaller groups, each of those smaller groups is known as a _____.
The "social gospel" of late 19th century america held that
When an author writes, she meets reader expectations by envisioning?
The city is thinking about starting a program to add a new chemical to the public pool. Before they do, they want to find out if there are any health risks asso