isaileen1213 isaileen1213
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

If twelve juice boxes cost $4.20, how much would fifteen juice boxes cost?

Respuesta :

lidiyaassaye97
lidiyaassaye97 lidiyaassaye97
  • 21-12-2020

Answer:

12=$4.20

15=x$ crisscross

12*(x$)/15*$4.20

= 15*4.2/12=x

x=5.25$

Answer Link
nanafiker22
nanafiker22 nanafiker22
  • 24-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

12=4.20

15=x

x=15*4.20/12

x=63/12

x=5.25

Answer Link

Otras preguntas

How do ashoke and ashima each react to their visitors at the hospital?
what is the L W H OF THIS CUBE
Which expressions represent a quadratic expression in factored form? Select all the correct answers. x^2 − x − 72 (x + 3)(x − 7) -8(x + 56) (x + 1)(x − 2)
What is the best definition of fossil range? answer: The period of time when an organism first and last appears in the sedimentary record.
The slope of like A is m=3 & the slope of line B is m=-. What is their relation? O Parallel O Perpendicular O Neither
Please wait * Problem loading…
Can anyone give me a short Summary for chapter 3 section 1 The American vision Modern times textbook?
x = -1,0,1,2,3. P(X = x) 0.2, 0.2, 0.2, 0.2, 0.2. Find the value of P(X<3).
problems created by differences between countries' antitrust rules, labor laws, patents, copyrights, taxes, product liability, and child labor laws relate to wh
taohan at gamapnin sa kwentong gapo