shalovett28
shalovett28 shalovett28
  • 25-11-2020
  • Mathematics
contestada

You purchase 3 items for $4.23. About how much did you spend?
$15
$10
$12
$13

Respuesta :

20019362
20019362 20019362
  • 25-11-2020

Answer

13

Step-by-step explanation:

4+4+4=12+.23+.23+.23=12.69 and round up to 13

Answer Link

Otras preguntas

I’ve learned that it’s the trials that brings out the best in us. Sure I’ve missed dancing, but after the accident I had to find new ways to define myself
After citing historical reasons for his position, Hamilton appeals to reason and good sense. What logical reasons does he give for unity in the executive? What
Out come research. Regarding long term success of treatment indicates:
100 points please help asap
Mark and Henry are marking exam papers. Each set takes Mark 25 minutes and Henry 1 hour. Express the times Mark and Henry take as a ratio. Give your answer in
Use the properties to rewrite logarithm expressions as a single logarithm log subscript 2 8 space minus space log subscript 2 4
Question 4 Which of the following is a disadvantage of mall-intercept interviewing over door-to-door interviewing? O representative samples O less travel time O
"Every choice you make changes you." What does this mean in (1 paragraph)? Someone PLEASE HELP!
share £63 in the ratio of 2:5
It takes Sophia 4/5 hour to walk to the store 2/3 mile away. What is her walking pace in miles per hour?