shalovett28
shalovett28 shalovett28
  • 25-11-2020
  • Mathematics
contestada

You buy 6 items for $25.60. About how much did you spend?
$125
$145
$75
$150

Respuesta :

dolo423af
dolo423af dolo423af
  • 25-11-2020
The answer is 150 because 6 times 25.60 equals 153.6
Answer Link
Аноним Аноним
  • 25-11-2020

Answer: About $150.

Explanation: Each item cost $25.60, so I multiplied it into six, equalling about $150.

Answer Link

Otras preguntas

Who is considered the leader of classical conditioning? wilhelm wundt carl rogers ivan pavlov john watson
In the last ten games, Jamal made 7 9 of his free throws and Brian made 5 8 of his free throws. Which player has the better record?
why is europe called a peninsula of peninsula?
What types of elements are usually found in meteorites
What is the least ommon denominator of 6, 97, and 41
how can you determine if ratios 24 and 3, and 52 and 7 are equivalent.
which speed is the fastest. A. 4 miles in 1/3 hour. B. 1/3 mile in 4 hours.
2 divided by 1 5 over 6
Write an inequality to model the situation. A number exceeds 21
Why was the grand canal so important to china?