nordisola224
nordisola224 nordisola224
  • 25-11-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 10 APPLES for $12.00. How much will it cost to buy 6 APPLES?

Respuesta :

JiminandTaemybias
JiminandTaemybias JiminandTaemybias
  • 25-11-2020

Answer: $7.20

Step-by-step explanation: Let me know if I'm wrong!

Answer Link
tristanparker24
tristanparker24 tristanparker24
  • 25-11-2020

Answer:

7.20$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how many different ways (combinations) can i arrange the 6 letters a,b,c,e,d, and f without repeating any of them. The answer on the book is 120, can someone pl
Which inequality correctly comepares 118%,0.34 and 2 1/5
What’s the integration of x^3 from -5 to 3
How does pH of stomach affect human health ?
Vào năm nào bộ xử lý 8086 được lần đầu giới thiệu
What if Ecological Footprints Changed?
A 12.0 kg box resting on a horizontal, frictionless surface is attached to a 5.00 kg weight by a thin, light wire that passes over a frictionless pulley (Figure
11. (b) Pada pendapat anda mengapakah kerajaan Alam Melayu mengadakan hubungan perdagangan dengan kerajaan lain? [6markah] ​
Learn about different types of hexagon, properties, formulas for perimeter
How does it compare to a current map of the same place?