lucassteffens06
lucassteffens06 lucassteffens06
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

Suppose that 18 inches of wire costs 72 cents.
At the same rate, how much (in cents) will 28 inches of wire cost?

Respuesta :

Mynhianh7012 Mynhianh7012
  • 24-11-2020
Kdtoddtocludlyflyfoyfoydlfylfol
Answer Link

Otras preguntas

A store is having a sale on trail mix and jelly beans. For 6 pounds of trail mix and 5 pounds of jelly beans, the total cost is $35. For 2 pounds of trall mix a
a. On May 15, DeShawn Tyler opens a landscaping company called Elegant Lawns by investing $7,000 in cash along with equipment having a $3,000 value in exchange
What is the relationship between the nitrogen cycle and eutrophication? (site 2)
What is 6558 ÷ 4 in long division?​
What illegal activity does Katniss participate in? Why does she do this? -Book... The Hunger Games
what is −1 1/3−1 2/3 ?? Thank you for the help :)
I need help. Thanks if you helped.
Write the equations for the line parallel and the line perpendicular to the given line passing through the given point. Y=2x+7; (0,1)
Lena has a pitcher filled with 3 1/2 quarts of grape juice she pours 1/4 of grape juice into a glass how many quarts of grape juice does Lena pour in the glass
PLEASE HELP!Which expression is equivalent to 3(6x−4)−8(x−7)?A. 10x+3B. 10 x + 44C. 25x−15D. 26x+56