rascalmath
rascalmath rascalmath
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

Cameron was looking to find the best deal on Fruity Peables. He saw that Giant has 12 oz. for $3.48, Wegmans has 16 oz. for $4.16 and Costco sells 24 oz. for $6.72. Which store has the lowest unit price?

1. Giant
2. Wegmans
3. Costco

Respuesta :

keenzie4 keenzie4
  • 24-11-2020
The correct answer is 2.
Answer Link

Otras preguntas

water plant siver gold. Which of these materials are minerals?
what is tubal ligation?
Translation involves the synthesis of _________ and occurs in the _________.
It cost six dollars Per pound of peanuts at Blessed Food Market. Which of the following represents The range of the function in terms of cost per pound? A. $6
Please help fast!!! i will give brainliest for correct answer!!!!
why it is important to remove correption ???
PLEASE PLEASE HELP THE MATCH There never was a time when the world was without fire, but there was a time when men did not know how to kindle fire; and after
Which type of fault is responsible for the highest percentage of overall deaths in construction
who is Catherine the Great
Easy question. Please answer should include explanation.