2giztfes4d
2giztfes4d
24-11-2020
Mathematics
contestada
How do you do this please explain!
Respuesta :
meowmeow223334
meowmeow223334
24-11-2020
Since 4 pastries is $10. Divide 10 by 4 to find out how much it cost per pastry.
10/4 = $2.5 per pastry
$2.5 * 9 pastries = cost
For 9 pastries, it cost $22.50
Plug it into the table :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 38+ )
Otras preguntas
Which of the following is not a major in science? Physical science Life science Social science Basic science
Voter turnout in the most recent presidential elections has
Which equation is used to help form the combined gas law?
Why President Coolidge was called "silent Cal?" what were his ideas for the country? What did he mean by the phrase, the "business of America is business"?
Kelly makes nine dollars per hour she has worked eight hours so far this week how much has she made this week so far write an algebraic expression that describe
determine the sum 21 3/8+(-51 1/4)
You are designing a ski jump ramp for the next Winter Olympics. Youneed to calculate the vertical height from the starting gate to the bottom of the ramp. Thes
Solve the triangle if a = 11 and B = 80 degrees
How does f(t) change over the interval from t = 7 to t = 8?A f(t)
PLEASE HELP!! PHYSICS QUESTION-DOES ANYONE KNOW HOW TO DO THIS WITH THE WORKING OUT?!? Taking the resistivity of platinoid as 3.3 x 10-7 m, find the resistance