michellegigglesr michellegigglesr
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada


If 12 snickers bars cost $8.40, how much does one bar cost?

Respuesta :

mdp7413lovep202jr
mdp7413lovep202jr mdp7413lovep202jr
  • 23-11-2020

Answer:

70¢

Step-by-step explanation:

$8.40/12 bars equals $0.70

Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between an obligate aerobe, and obligate anaerobe, and a facultative anaerobe? Which kind of organism is yeast?
Which one of the following statements is true concerning the price-earnings (PE) ratio?A. A high PE ratio typically indicates that a firm is expected to grow si
Profits encourage entry into purely competitive industries and losses encourage exit from purely competitive industries because A) when losses are negative, fi
Which two lines in the poem help the reader determine the theme? In the poem “A Life on the Ocean Wave”
Water and cooking oil have the same density because they're both liquids. TRUE OR FALSE
which of the following is one of the key technological advancements that contributed to the growth of cities in the late 180”s? train telegraph electric lighti
21 is 75%, percent of what number?
Ill give Brainliest George Washington's Farewell Address touched on many issues. Which of the following was a key point of his address? a.the strength of agric
La pintora y el crítico A. Martín Dávila, crítico de arte, visita el taller de Mercedes Valenzuela. Completa las palabras para saber qué dice el acerca de esta
What is the difference between the word dividend and divisor?