Joep1103 Joep1103
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

Apples are selling for $0.36 a pound. Charmaine spent $4.86 on apples. How many pounds of apples did Charmaine buy?
I pounds

Relax

Respuesta :

bflores0501 bflores0501
  • 23-11-2020

Answer:

13.5 pounds

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I need help to doing this now please help me
BRAINLIEST For the fastest answerHello I need help on this math question​
BRAINLIEST For the fastest answerHello I need help on this math question​
Brooke spends $0.10 to buy a new pen she pays with a $1 bill how much change should Brooke get back
Draw the organic product in each of the reactions. Include formal charges, if applicable. Omit any inorganic byproducts or ions
Glazing is the technique that requires
30 points is an easy question………….
Vsource = 120∠0° v, iline = 5∠-30° a, vload = 96. 535∠-32. 966° v find the following values for the circuit in fig. 1 using the voltages and currents specified.
In January 2020 oil price was $1283 but in April 2020 the price was $1351. What is the percent increase or decrease
60 points ! Easy question !!!!!!!!!!!!!!!