CalebRanney
CalebRanney CalebRanney
  • 22-11-2020
  • Chemistry
contestada

In bulk, jelly beans cost 18 cents per ounce.
What is the cost of the jelly beans in dollars per pound?

Relax

Respuesta :

tasu
tasu tasu
  • 22-11-2020

Explanation:

One pound is equal to 16 ounces. One pound of jelly beans cost $2.88p

Answer Link
Jackson15939 Jackson15939
  • 14-03-2021

Answer:

$2.88

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what did smoot-hawley tariff of 1930 do?
Please help me out with this
is the number 10 odd or even?
which of the following were some of the struggles faced by American farmers during the 1920s
Which of the following is a myth about water conservation? a. An important part of water conservation is preventing water pollution. b. Buying bottled water con
Please solve the question and show your work so pluto is the farthest planet from the sun it also the slowest planet. plutos average speed as it revolves around
Give a meaning of an adjective
Which group has controlled sri lanka's government since its independence from great britain in 1948?
/5-3/+/3-(9)=and /5-3/+(-4)/-6/=I WILL GIVE YOU BEST
Where can I download long bilingual wordlists for free?