loli26n
loli26n loli26n
  • 21-11-2020
  • Mathematics
contestada

If 7 toothpaste tubes cost $40.50 how much does one tubes cost?​

Respuesta :

randleremma randleremma
  • 21-11-2020

Answer:

According to my calculations, it should be 5.78

Step-by-step explanation:

I just used a calculator for this :b

Answer Link
KevinfromOneSubtarct
KevinfromOneSubtarct KevinfromOneSubtarct
  • 21-11-2020

Answer:$5.78

Step-by-step explanation:

Just divide 7 by 40.50

Answer Link

Otras preguntas

Graph the line with slope 2 and y-intercept -3.
NEED THE ANSWERS FOR THIS ASAP, SOMEONE PLEASE HELP ME !!
A population of 2000 seals produces 950 young in one year. In the same period of time, 150 seals die. If 50 seals leave the population, and 30 seals join the po
drummer boy of shiloh Lines 125–129:What might the pile of leaves and twigs symbolize? How does this image impact the mood of the story?
Marvin has $75 in his savings. He adds more money. The table represents the relationship. Which is the equation representing the relationship between the amount
A carton has a mass of 1.2 kg correct to 2 significant figures. Calculate the minimum possible total mass of 20 cartons. Please help
Brian made 3 identical necklaces, each having beads and a pendant. The total cost of the beads and pendants for all 3 necklaces was $15.60. If the beads cost a
8. Harry has 3 bamboo poles of different lengths. The total combined length of the three poles when placed end-to-end is 47 inches long. Pole B is 12 times as l
please help me I’ll give who ever Anwswrs it brainliesst
factorise x squared plus 10x