westallennora594
westallennora594 westallennora594
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which of the following shows the least expensive unit price?

Group of answer choices

3 apples for $1.02

4 apples for $1.52

5 apples for $1.75

6 apples for $2.46

Respuesta :

camrync04
camrync04 camrync04
  • 24-10-2020
3 for 1.02 is the answer
Answer Link
emb0o emb0o
  • 24-10-2020
The answer is 3 apples
Answer Link

Otras preguntas

a rug covers 1/4 of the floor.The area of the rug is 10ft what is the area of the floor?
If your vehicle has an EFI system, A. press down on the accelerator before starting your engine. B. press down on the accelerator while starting your engine
What was Jefferson’s official position regarding the Napoleonic Wars?
So I'm doing angles and I have find the value of X.and I have X and 110 degrees.how do I do that and what's the answer?
What is the simplest form of the expression 6x(x − 4) − 16x2 − (9x − 1)
area of room is 320 and width is 4/5 of length
1.) Explain the process of ejaculation. 2.) Explain the process of menstruation. Note: The explanations must have 2-3 sentences each.
What was Jefferson’s official position regarding the Napoleonic Wars?
Dan's stamp book has 2 pages with 4 rows of stamps on each page.  Each row has 2 stamps.  How many stamps are on these pages of Dan's stamp book?
A 1200 kg automobile is traveling at a velocity of 100 m/s is its energy potential or kinetic? How much energy does it possess?