inugeets2134567
inugeets2134567 inugeets2134567
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

5kg of food is £45 jim buys 3kg how much does it cost

Respuesta :

Kati19
Kati19 Kati19
  • 23-10-2020
Answer
€27
Why
45/5=9
Meaning that for 1kg if food it’s €9
So
9*3=27
Answer Link

Otras preguntas

Use the double bar graph below to answer the following question. Which city decreased in population between 1990 and 2000? a) Philadelphia b) San Diego c) Phoen
х 5 х 27 5 х 5. the value of x?
Which letter on the number line represents one and eighty five hundredths? A number line partitioned into tenths, starting at zero and ending at five. There are
Forma oraciones con estos elementos para indicar que pasó. Sigue el modelo.Use construction with se to answer the questions.Modelo You read: Luis / caer / paste
If the dollar appreciates in value relative to foreign currencies, aggregate demand decreases because: ___________ a. consumption decreases. b. increases be
hellllllllllllllp meeeeeeeeeeeeeeeeee
Question 6 of 10 What was true of the Treaty of Versailles?
What was the central idea of the entire article? The Walkout article by Barbara Johns.
How do you feel that having a positive work setting can contribute to better communication between your coworkers?
How did Thomas Hobbies contribute to the enlightenment