tigersqueaks tigersqueaks
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

a banana costed 1 dollar how much does 3 bananas cost

Respuesta :

Kendalljh09
Kendalljh09 Kendalljh09
  • 23-10-2020
That will be $3 dollars
Answer Link
here15000
here15000 here15000
  • 23-10-2020
$3 because 1+2 is 3 so therefore 3 bananas cost $3
Answer Link

Otras preguntas

please help!!!!!! I will mark brainlist
How many sheets of plywood would you need for two gables in a home if the gables are 42’ wide by 5’ high?
Find the value of X!!!!!!!!
f(x) = 9x - 5. g(x) = 2x - 9 F-g
Read the following scene from Trifles. COUNTY ATTORNEY (with the gallantry of a young politician). And yet, for all their worries, what would we do without the
plz solve anyoneplz solve anyoneto be continued the article Thank you, Andre Botha!give me the brainliest answers please help me ​
HELP ASAP!! is this the correct answer!
A sample prepared for a chemical measurement is completed correctly by 21% of the lab technicians, completed with minor error by 70% and completed with a major
Which of the following best describes the difference between Gothic and Transcendental writers? Gothic writers were concerned with rational thought and transcen
Two 4-grams paper towels are identical except for their thermal energies. Which paper towel has a higher temperature. a- The paper towel with more thermal energ