gdavil2949 gdavil2949
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

A man is buying bread at the grocery store. The name-brand bread is on sale for $1.97 per loaf. The store brand is still cheaper, since it costs $1.30. How much will the man save if he buys the store brand?

Respuesta :

tersev2010 tersev2010
  • 24-10-2020

Answer:

.67cents

Step-by-step explanation:

you can do 1.97-1.30

Answer Link

Otras preguntas

Find the number that makes the ratio equivalent to 99:66 :6
De quelles valeurs Gwynplaine fait-il preuve dans ce discours ?
which part of the flower or needed to make seeds?​
can i have help with this please
Find the third side in simplest radical form:
What were Charles Dickens own personal failures?
Which action is an example of direct democracy? O A. protesting unfavorable government legislation O B. voting for the recall of a state governor O C. electing
Hi, I need help with this question and pls give me an explanation. The equation A= 1300(1.02)^7 is being used to calculate the amount of money in a savings acc
I need help with this question please
Which statement about diluted solutions is false? When a solution is diluted A. the concentration of the solution decreases. B. the molarity of the solution dec